Helló tavasz!
Végre itt a tavasz.
Ilyenkor, az első hétvégéjén ha szép idő van, csőstül zúdulunk a szabadba, hogy magunkba szívhassuk a tavaszi természet ajándékait.
Már nagyon hiányoztak.
D vitamint a napsütésből testünknek, fényt a hangulatunk javítására és a madarak vidám csicsergését lelkünk felüdülésére.
A szinte mindenki által ismert és megtapasztalt tavaszi fáradtságnak nevezett jelenséget is praktikusabb lenne talán téli fáradtságnak nevezni mert, hogy alapvetően a tél a felelős kialakulásáért.

A tavaszi virágok színes kavalkádja jótékony hatással van az emberek kedélyállapotára /pixnio kép
Friss zöldségek és gyümölcsök hiányában sokkal kevesebb vitamin jut szervezetünkbe, aminek hatására testünk – tömören megfogalmazva – lepukkan.
Fizikai és szellemi teljesítőképességünk tél végére jelentősen lecsökken.
Kevesen tudják, hogy hangulatunk a téli kevés természetes fény miatt szinte észrevétlenül csökken egyre lejjebb és lejjebb, egyenesen a bányász béka hátsója alá.
Ez pedig jelentős hatást gyakorol általános egészségi állapotunkra is.
Az, hogy ez mennyire így van, jól jelzi az a tény, hogy a világ egyik társadalmilag legfejlettebb régiójában, a skandináv országokban a lakosságnak több mind a fele szenved fényhiány okozta depressziótól.
A tavasszal időtartamában jelentős növekedésnek induló természetes fény tehát ebben az értelemben orvosság.
A tavasz első hónapjában márciusban a nappali fény átveszi a hatalmat éjszakai sötétség hossza felett.
A tavaszi napéjegyenlőség – idén március 20 – az a válaszvonal, ahonnan a nappalok már hosszabbak mint az éjszakák.
(Bár a naptáradra pillantva az ott feltüntetett napkelte és napnyugta idejéből számítva azt fogod látni, hogy már 18-án is hosszabb volt a nappal az éjszakánál 🙂 , és ez nem tévedés.
Ennek a látszólagos ellentmondásnak az okáról ebben a korábbi cikkünkben írtunk részletesebben.)
A fény mellett a tavasszal fokozatosan megjelenő, majd nyárra kiteljesedő természeti színkavalkádnak is jótékony hatása van kedélyállapotunkra.
Köztudomású, hogy a különféle színek más és más hatást gyakorolnak az emberekre.
Ezt már számtalan kísérlet bizonyította.
A virágok tavaszi dömpingszerű megjelenése a színek közvetítésével nyújt felüdülést a fényhiányos és színtelen tél éles kontrasztjaként.
A színskála vörös végéhez közeli, úgynevezett meleg színek – főleg a sárga árnyalatai – például kimondottan kedélyállapot javító hatásúak.
(A kizárólag fekete vagy a fehér szín tartós jelenléte viszont az emberi elme teljes megzavarására is képes lehet.)
Ehhez a tavaszi feltöltődéshez szeretnénk mi is hozzájárulni a magunk szerény módján az alábbi lenyűgöző színes virágos videóval.
Az alábbi négy perces videó három évig készült úgynevezett time-lapse technikával.
Átlagon felüli igényessége, bámulatos képi világa és a mellé társított zene harmóniája – úgy gondoljuk – minden olvasónk tetszését elnyeri majd.
Érdemes teljes képernyős méretre kinagyítva, hanggal együtt megtekinteni.
Spring An Elegant Flower Time-Lapse Three Years in the Making
Közzétette: Kanno Hisao – 2017. május 12., péntek
Fényt, színeket és harmóniát, vidám tavaszt és teljes fizikai, szellemi feltöltődést kívánunk minden kedves olvasónknak.