Egy levegővel a világ körül
Vannak olyan képek, filmek minden ember életében, amelyekre mindig emlékezni fog.
Mostani felgyorsult világunkban a folyamatosan bennünket bombázó vizuális ingerek meglehetősen magasra helyezik azt az ingerküszöböt, ahol már megállunk egy pillanatra alaposabban is szemlélődni.
Két olyan rövid videót szeretnénk most a figyelmükbe ajánlani, ahol nem csak egy pillanatra álltunk meg, hanem a képernyőhöz tapadtunk.
A szó szoros értelmében.
Ajánljuk a felejthetetlen képeket mindazoknak, akik szeretnének kicsit kilépni a mindennapok világából és elmerülni a végtelen nyugalmában, a természet órási ölében, a tánc érzelmeiben és a mozdulatok harmóniájában.
A szép vagy gyönyörű szó nem adja kellően vissza azt a vizuális és érzelmi élményt, ami ezek a rövid történetek nyújtanak a megtekintőknek.

A film főszereplője a bálnákkal táncoló szabad-merülő világbajnok: Guillaume Néry /kép:facebook,Guillaume Néry
Igen, történetek ezek a javából.
Valószínűleg helyet érdemelnek a világ legmegkapóbb elbeszéléseinek sorában.
Mert bár csak egy filmet látunk, de közben számtalan gondolati és érzelmi ajtó nyílik ki bennünk.
Emberi kapcsolatokról, szépségről, harmóniáról, természetről, halandóságról, bátorságról, tudásról, elszigeteltségről, határokról, megismerésről, szeretetről és még sok minden másról is szól.
A szerző páros egy francia házaspár.
Férfi tagja Guillaume Néry a szabad-merülés egyéni és csapat világbajnoka.
A tengerek avatott ismerője és szerelmese.
Az első 13 perces lenyűgöző videónak ő az emberi főszereplője.
A film elkészítésében társa Julie Gautier, a felesége. (Róla a későbbiekben még szót ejtünk.)
Ő állt(úszott) a kamera túlsó oldalán.
Íme tehát az első kisfilm, az „Egy levegővel a világ körül”:
Julie Gautier – a feleség – filmrendező, táncos, modell, egy időben szintén szabad-merülésben utazott, több címet és rekordot is jegyzett.
Tánctanár édesanyja a mozgáskultúra és vizuális harmónia, halász édesapja pedig a tenger és természet szeretetének tanítója volt.
Benne pedig szerencsésen akkumulálódott mindez úgy, hogy ráadásul képes ezeknek az értékeknek a megjelenítésére és átadására munkáin keresztül.
Több fantasztikus filmet készített, amelyeknek egyedi képi világa a fenti ismeretek ötvözéséből ered.
Eredetileg azt terveztük, hogy a fenti videó után néhány szóban bemutatjuk az operatőrként tevékenykedő feleséget, majd itt vége lesz a cikknek, de közben belefutottunk egy másik alkotásába – mondhatni önarcképbe.
A kisfilm címe: AMA
(A szó japán eredetű és a gyöngyhalászokhoz köthető. Jelentése: „tenger-készítette”.
Az AMA művészete a maszk és palack nélkül dolgozó gyöngyhalász nők 2000 éves tradíciója.)
Úgy gondoltuk ezt is megosztjuk olvasóinkkal, mert mindent elárul alkotójáról.
A tavalyi nőnap apropóján került fel a legnagyobb videómegosztó portálra az alábbi ajánlással:
Az Ama egy némafilm. Egy olyan történetet mesél el, amit mindenki a maga módján értelmezhet a saját tapasztalata alapján. Nincsenek előírások, csak ajánlások.
Életem legnagyobb fájdalmát akartam megosztani ezzel a filmmel. Hogy ne legyen nyers, kecsességbe burkoltam. Hogy ne legyen túl súlyos, vízbe merítettem.
Ajánlom ezt a filmet a világ összes nőjének.
Julie
Ennek a 6 perces videónak Julie Gautier egy személyben az írója, rendezője és főszereplő-táncosa.
(Ez a mű a CC-BY 4.O nemzetközi licencnek megfelelően, permalinkes – kattintható és adott cikkre mutató – forrásmegjelöléssel továbbközlésre felhasználható.)