Gyümölcsleves főzés nélkül, egyszerűen
A gyümölcsleves főzés nélkül, egyszerűen elkészítve nagy kedvenc.
Előállítása kevesebb mind tizenöt percet igényel. Utána azonnal fogyaszthatod.
Ha egy kicsit vársz, hogy összeérjenek az ízek, akkor is fél-egy órán belül tálalhatod.
Természetesen hidegen.
Mivel nem kell főzni, ezért nem kell órákat sem várni arra, hogy kihűljön.

A főzés nélkül készíthető gyümölcsleves alapanyaga bármilyen gyümölcs lehet
A gyümölcsleves igazi szezonja kétségtelenül a nyár.
Ilyenkor bőven válogathatunk a belekerülő idény gyümölcsök között.
Jellemzően rövid ideig főzni szokták a háziasszonyok a gyümölcsöket, majd lehűtik, mert általában hidegen fogyasztjuk.
Ez a hűtési idő az elkészített mennyiségtől függően akár egy fél napot is igénybe vehet.
Igazából ez az egyetlen szűk keresztmetszet a gyümölcsleves elkészítésénél.
Kinek van türelme ilyen hosszú ideig várakozni, ha éppen megkívánta a gyümölcslevest.
Szinte senkinek.
Az itt leírt recept azonban megszünteti ezt az idő korlátot, mert feleslegessé teszi a főzést.
Akkor hát lássuk, hogy is készül ez a kedvelt nyári sláger.
Kezdő háziasszonyok is nyugodtan bevállalhatják, mert szinte lehetetlen elrontani. Érdemes kísérletezni az elkészítésnél és változtatni a hozzávalók arányain, mert minden gyümölcs más és más ízű még azonos fajtán belül is.
Gyakorlatilag bármilyen idény gyümölcsből elkészíthető, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy a barackos és az epres illetve meggyes változat a leginkább slágergyanús.
Gyümölcsleves főzés nélkül, egyszerűen:
Hozzávalók:
- 1 kg gyümölcs
- 70 dkg natúr joghurt vagy a gyümölccsel megegyező gyümölcsjoghurt (ez kb. két nagy doboznyi mennyiség)
- 0,5 liter hideg 100%-os almalé
- 0,5 liter hideg ásványvíz (buborék mentes)
- 10-20 g vaníliás cukor ízlés szerint ( ez kb. 1-2 zacskónyi mennyiség)
- késhegynyi őrölt fahéj
- fél citrom leve
- csipet só
Gyümölcsleves főzés nélkül, elkészítése:
A választott nagyobb testű gyümölcsöt (barack, alma, körte, stb.) megmossuk, magját(magjait) eltávolítjuk és nagy kockacukor méretű darabokra vágjuk.
Az eredendően apróbb méretű gyümölcsökkel, mind például a meggy, málna, eper, ribizli, stb., természetesen nem kell tovább aprítani.
Egy nagyobb tálba öntjük az így előkészített gyümölcsöt és egyenletesen rászórjuk a vaniliás-cukrot, a fahéjat, a csipetnyi sót.
Rácsavarjuk a fél citrom levét, majd az egészet jól elkeverjük és pár percig állni hagyjuk.
Az édes gyümölcsökhöz kevesebb, a savanyúakhoz több cukrot adhatunk, de végső soron ez teljesen egyedi ízlés szerint történik.
A cukor hatására a gyümölcs kevés levet fog ereszteni.
Amikor megjelent ez a lé hozzáadjuk a joghurtot, az almalevet és az ásványvizet.
Ha nem natúr joghurtot használunk hanem gyümölcsjoghurtot, akkor kevesebb almalé és több ásványvíz illik hozzá, de végső soron ez is teljesen ízlés szerinti dolog.
Érdemes kísérletezni.
Jól elkeverjük az összetevőket és ezzel el is készült a gyümölcsleves.
Akkor az igazi, ha nem teljesen híg, hanem egy kicsit inkább krémes állagú.
Érdemes egy kis ideig a hűtőbe tenni és állni hagyni, hogy az ízek összeérjenek.
Az idény gyümölcsöt helyettesíthetjük vagy kiegészíthetjük fagyasztott vagy akár konzerv változattal is.
Jó étvágyat!
Honlapunk egyszerű receptek menüpontjábanban még számos hasonlóan gyors és praktikus receptet találhatsz.
Nézd meg azokat is!
(Ez a mű a CC-BY 4.O nemzetközi licencnek megfelelően, permalinkes – kattintható és adott cikkre mutató – forrásmegjelöléssel továbbközlésre felhasználható.)